Xperia M2 İnceleme

Xperia M2’yi Vodofone ile hat üzerine taahhüt ile almıştım, nitekim Türkiye de Sony Center’a gelmeden önce Vodofone Shop’da vardı. Kapalı kutu evde açtığımda ön kameranın hafif karanlık olduğunu farkettim. Sony Center ile görüşmem sonrasında ve bir süre sonra başka Xperia M2 telefonları kurcaladığımda farkettimki sorun benim telefona has bir durum. Ön kamerayı çok kullanmadığım için akışına bıraktım garanti bitimine yakın garantiye göndermeyi düşünüyorum. Yani gönül rahatlığı ile alabilirsiniz sadece ön kamerayı anında test edin derim. Xperia M2

Özelliklerine gelirsek ki şu kadar rem bu kadar işlemcisi var 🙂 Xperia M2 görünüş olarak Z havasında, Z1 inceliğinde bir akıllı telefon. Kullanımı, elde duruşu gayet şık. Kılıf olarak ince silikon kılıflardan kullanmanızı tavsiye ederim ortalama 15-20tl civarında piyasada var. Bol bol telefon düşüren birisi olarak kasasının sağlam olduğunu söyleyebilirim. Ses çıkışları bir Lg Beats olmasada tatminkar. Fakat hoparlörün dış kaplamasının hafif aşınması nedeniyle soyulma hatta tabakanın hafif bir şekilde köşeden çıktığını söylemek gerek. Temiz kullanıcılar böyle bir sorun ile karşılaşmazlar. Kullanım açısından değerlendirirsek takılma, donma gibi birşeyle karşılaşmıyorsunuz. Tabi her telefon gibi uygulamalarla boğmamak şartıyla. Xperia Sp den sonra bana tablet gibi geldi ki içimdeki tablet alsam hissini öldürdü bu yüzden ekran boyutu konusunda gayet tatminkar olduğunu söylemek mümkün. Beyaz rengini tavsiye ederim gayet şık duruyor. Hele ki Flash Alerts programını kurup silikon kılıf kullanırsanız mesaj, arama geldiğinde silikon kılıfdan yayılan beyaz ışıkla daha da çekici oluyor 🙂

Son olarak Android Kitkat güncellemesi ile telefon daha bir kullanışı kolay hale geldi.  Şarj süresi 2 gün giderken 2,5 günü zorlamaya başladım. Şarj konusunda gayet cimri bir telefon.  Şarj olma süresi ise kitkat yükledikten sonra biraz daha kısaldı.Telefonu aldığınızda arada gece kapalı şarj yaparak bataryayı koruyabilirsiniz ki şarjı ortalam %2-4 arasında takın tamamen bitip kapanmasın.

O fiyatlara alınabilecek kaliteli, sağlam, şık bir telefon arıyorsanız Xperia M2 tamamen size hitap ediyor. Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe eklemeler yapacağım.

Düzenleme: Baktım ki yıllar geçmiş yazının üstünden biz hala Xperia M2 yi kullanıyoruz. Alt kısmındaki metal ızgara söküldü. Problem etmedik yurt dışından 1 adet aldık ve itinayla yapıştırdık. E tabi o süre zarfından onlarca kez düştü, zıpladı, sekti ama bana mısın demedi. Son güncellemeleri de alarak telefon şuan en stabil durumda. Ön kamerada ise sorun aynı şekilde duruyor. Garantisinin bitmesine az bir süre kaldı ve bu süre zarfını serviste geçişmesi için faaliyetlerim bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir